You are here:  / Teksty / Opracowanie ćwiczenia rozwojowego – dylemat

Opracowanie ćwiczenia rozwojowego – dylemat

Wielowątkowa symulacja strategiczna to w wielu przypadkach kluczowy element zadawalającego grupe warsztatu handlowego czy spotkania coachingowego. To właśnie z tej przyczyny trenerzy musza niejednokrotnie dedykować ładnych kilka dni nad wymyśleniem wyjątkowej scenki edukacyjnej czy innego narzędzia. Potem chcą zastrzec prawa autorskie by w przyszłości certyfikować kolejnych trenerów. Dochody z dobrze opracowanego narzędzia potrafią u najlepszych trenerów dochodzić do kilkudziesięciu tysięcy PLN w skali roku. Nawet gdy trzeba odliczyć podatek. Ale i tak to są spore pieniądze. Tak bardzo są to istotne kwoty, że już setki konsultantów z polskich firm czerpie dochody w głównej mierze ze sprzedawania gier.
W serwisie Goldenline odbywa się w ostatnim czasie nietypowy spór w której dyskutanci debatują w temacie niewiadomego ale rzecz jasna nieudowodnionego złamania przepisów ustawy prawo autorskie. Dyskusja ten trwaja w pokoju czata poświęconego opiniom o znanej instytucji szkoleniowej
Analizowane wątki podniosły ciśnienie toczących spór miłośnikow symulacji. Co drugi ekspert ma mimo szczątkowej ilości faktów jednoznaczne zdanie. Padają argumenty przewodu w sądzie. Warto samemu wyrobić sobie opinie na podstawie tej dyskusji.
A tak na boku – kwestia licencji i certyfikacji gier szkoleniowych jest stary jak historia i nikt się nie założy jaki byłby potencjalny wyrok sądu. Trenerzy ealizujący seminaria dla przywódców, treningi online czy coaching mają spory dylemat. Także precedensy z poprzednich sporów sądowych nie ułatwiają sprawy.
Zapraszamy do wyrażania własnych opinii.

https://anonserek.pl/gadzety

Artykuły: